Uncategorized

Recenzja: Odkryj swoją przyszłość

tytuł: Runy magia i moc
autor: Robert Lichodziejewski
ilość stron: 24 karty + podręcznik 54 str
opis wydawcy: KLIK
Wróżenie runami oraz przy pomocy tarota od zawsze mnie pociągało, gdyż związane z nim są elementy mistycyzmu i magii. Dzięki wydawnictwu Studio Astropsychologii mam od pewnego czasu możliwość poćwiczenia praktycznie swoich umiejętności przepowiadania przyszłości właśnie przy pomocy dwóch zestawów kart runicznych. Dzisiaj opis jednej z nich.
Pakiet “Runy magia i moc” składa się z ładnego sztywnego i wytrzymałego pudełka, w którego wnętrzu znajduje się talia kart oraz podręcznik. Książeczka jest niewielka i niestety nie wyjaśnia nam jak posługiwać się kartami. Trochę mi to początkowo sprawiło trudności, gdyż musiałam wspierać się internetem, aby móc rozpocząć, związane z odkrywaniem przyszłości, czynności. Na szczęście mini podręcznik pomógł mi później, gdyż zawierał w sobie informacje o tym jakie znaczenie niesie ze sobą każda z run. I tak patrząc na stronę podręcznika dotyczącą jednej z nich mamy po kolei wyjaśnione różne runiczne elementy:
1. Jej nazwę/ imię
2. Głoskę: m
3. Żywioł jej odpowiadający
4. Talizman
5. Amulet
6. Zdrowie
7. Sfery
8. Aspekt pozytywny
9. Aspekt negatywny
10. Afirmacja
Informacje te bardzo się przydają przy interpretacji wróżb, gdyż nie trzeba sięgać po inne źródła, które by nam w tym pomogły. Same karty zachwycają nasze oczy, gdyż są naprawdę pięknie wydane. Grafiki wykonane na nich cechują się delikatnymi barwami i przedstawiają symboliczne znaczenie każdej z run, tak aby ułatwić nam jej zapamiętanie. Ich wygląd sprawia, że aż emanują magicznym urokiem. Dodatkowo dzięki temu, że są zalaminowane długo można je utrzymać w dobrym stanie nawet przy częstym z ich korzystaniu.
Wiem, że nie wszystkich interesuje taka tematyka, dlatego nie każdy sięgnie po tą pozycję. Muszę jednak przyznać, że jest to śliczna talia nadająca się doskonale dla osób poważnie zainteresowanych tym tematem lub tak jak ja chcących poznać coś nowego. Jestem pewna, że sama będę ją często wykorzystywała do wróżenia znajomym na domowych imprezach.

Za cieszące oczy karty a także przyjemność z poznania czegoś magicznego dziękuję wydawnictwu: