Uncategorized

Recenzja: Poznaj swą przyszłość po raz drugi

Według wierzeń nordyckich runy podarował ludziom Odyn. Współcześnie kilka talii runicznych oferuje nam Studio Astropsychologii. Magia, która z nimi jest związana, polega na wykorzystywaniu mocy alfabetów, aby móc tworzyć np. amulety czy zaklęcia, a także zadawać im istotne dla nas pytania.
Zestaw stworzony przez Pana Szymona Augustynowicza jest drugim, z którym miałam okazję się zetknąć i popróbować na nim swoich wróżbiarskich sił. 
Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście grafika, dlatego też i od niej rozpocznę. Niestety nie uświadczymy tutaj pięknych rysunków, jak w przypadku kart p. Roberta Lichodziejewskiego. Każda pojedyncza karta przedstawia jedynie przypisaną jej runę. Kolorystyka zestawu jak widać krąży wokół brązów i złota. Dość ascetyczny wygląd kart powoduje, że sięgam po nie dużo rzadziej niż po wspomniany przeze mnie drugi zestaw.
Książeczka zawiera wyjaśnienie run oraz ich interpretacje. I tak do każdego magicznego znaku po kolei otrzymujemy informacje o:
1. jego Imieniu
2. Głosce
3. Żywiole
4. funkcji Talizmanu
5. odniesieniu do Zdrowia
6. odniesieniu do Sfer
7. Aspekcie pozytywnym
8. Aspekcie negatywnym
a także
9. jego Afirmację.
Są to bardzo przydatne wskazówki, które poczatkującym użytkownikom talii zdecydowanie ułatwiają posługiwanie się nią. Niestety po raz kolejny nie została zawarta nigdzie informacja o samych podstawach wróżenia, dlatego aby je rozpocząć musiałam sięgnąć do innych źródeł. Plusem natomiast jest dodanie tzw. runy pustej, która nie znalazła się w zestawie p. Lichodziejewskiego.
Jestem lekko zawiedziona jakością tej talii, gdyż pierwszy zestaw urzekł mnie całkowicie i ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Osobom, którym nie zależy na wyglądzie może jednak ten zestaw przypaść do gustu, gdyż swoją podstawową funkcję- możliwość wróżenia- oczywiście spełnia. Ja jednak wolę karty p. Roberta.

Za możliwość zerknięcia w przyszłość dziękuję wydawnictwu:

tytuł: Runy. Podstawowe znaczenie i symbolika kart runicznych.
autor: Szymon Augustynowicz
ilość stron: 25 kart+ książka 56 str
opis wydawcy: KLIK