Uncategorized

Bazgroły: II urodziny Jarkowych bazgrołów (1) + KONKURS!

Dzisiaj post o wszystkim, o czym już od dawna powinnam była napisać, dlatego lepiej usiądźcie wygodnie. Rozpocznę od tematu, do którego nawiązałam już w tytule. Tak, tak, to już (albo dopiero?) drugie urodziny mojej stronki. Jestem z siebie dumna, że nadal mimo kilku przerw mam siłę i ochotę rozwijać Bazgroły. Ba! Mam nawet kolejne pomysły, które powoli będę realizowała (jak siły i czas pozwolą).
Podobnie, jak przy pierwszej rocznicy pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że w ogóle piszę. Cassin, gdyby nie ty pewnie bym nawet nie pomyślała, żeby zająć się wyrażaniem swoich opinii o książkach- dziękuję Ci więc po dwakroć! Nie jestem dobra w podsumowaniach, dlatego też w tym momencie odwołam się do statystyk.
Co było i nie wróci
Do tej pory opublikowałam 347 postów i otrzymałam ponad 3 tysiące komentarzy. Bazgroły odwiedzone/wyświetlone zostały 75769 razy z czego 58140 kliknięcia wykonano w Polsce, a resztę poza nią. Przez ostatni rok dość często sięgałam po romanse i książki młodzieżowe. Zakochałam się w serii o Stephanie Plum autorstwa Janet Evanovich oraz w cyklu powieści o wiedźmie Dorze wykreowanej przez Anetę Jadowską. Mimo iż preferuję słowo drukowane, zaczęłam korzystać z czytnika ebooków oraz na nowo przekonywać się do audiobooków. Wiele razy pisałam pod wpływem emocji, lecz równie często zdarzało mi się ślęczeć nad jakimś tekstem po kilka dni i tworzyć go w wielkich mękach. W ostatnich miesiącach wprowadziłam na Bazgroły kilka stałych akcji, które otworzyły mi drogę do pisania nie tylko o książkach.
Jak prawdopodobnie będzie
Przede wszystkim będzie trochę poważniej. Całkowicie bowiem rezygnuję z powieści dla dzieci i planuję ograniczyć książki młodzieżowe. Z pewnością pojawi się też więcej mang i fantastyki. Na stałe zagoszczą również aktualne informacje ze świata książki (tj. konkursy, spotkania autorskie, inicjatywy związane z literaturą). Jedyne co się tak właściwie nie zmieni to wygląd, gdyż jestem do niego przyzwyczajona i mam nadzieję, że Wam również on odpowiada 🙂
Zmiana adresu
Jak już wspomniałam dzisiaj na profilu na FB i co już mogły zauważyć bardziej spostrzegawcze osoby: jarken.blogspot.com- przestał istnieć (lub też został skutecznie zakryty). Miejsce poprzedniego adresu zajął bowiem nowy:
www.bazgroly.net
Od dłuższego czasu rozważałam te zmianę, gdyż zależało mi na korelacji między adresem internetowym, a nazwą strony. Prekursorem i motorem do działania stała się dla mnie Kreatywa, która już wcześniej zdecydowała się na taki krok. Ukrywać nie będę- póki co wykupiłam jedynie domenę, gdyż nie mam zbyt wiele czasu ani umiejętności aby całe Bazgroły przenieść na swój osobisty serwer, chociaż planuję to uczynić w niedalekiej przyszłości. Tak samo jak Futbolowa korzystałam przy wykupowaniu domeny z serwisu ovh.pl, który jest prosty w obsłudze i ogólnie przyjazny użytkownikowi. Na razie jestem zadowolona (i szczęśliwa, jak dziecko), zobaczymy jednak za jakiś czas, jak ta zmiana wpłynęła na statystyki.
Zaległości
Dopiero niedawno zdałam sobie sprawę, że mimo iż zamieściłam relację z Warszawskich Targów Książki, to nie podzieliłam się z Wami zdjęciami mych nabytków. 
Zakładki i naklejki
Wszystko razem
Przypinki, które uwielbiam!
Po lewej zakładki z sówkami i naklejki legalnej kultury. Po prawej pomniejszona fotografia stosików, w których m. in. kupiona za CAŁE 9,99zł “Cinder” Egmontu, otrzymana na stoisku Zysk i S-ka “Genesis” (za udział w ankiecie) oraz kilka innych pozycji sprezentowanych od wydawców.
Tyle o książkach z Targów. Jutro lub dzisiaj późną nocą pojawi się jeszcze post z książkami, które ostatnimi czasy pojawiły się na mojej podłodze moich półkach. 😉

KONKURS URODZINOWY

Ponieważ nawet gdy coś jem to najlepszą część zostawiam na koniec, dopiero teraz, jako nagroda za wytrzymałość- zapowiadany już KONKURS.

Uwielbiam mieć urodziny. Obojętnie czy moje prywatne, czy moich kochanych Bazgrołów. Ważne, że jest okazja aby świętować! Skoro o uwielbieniu już jest mowa, uwielbiam także Stephanie Plum i to właśnie ona będzie nagrodą 🙂
NAGRODA: Stephanie Plum. Szczęśliwa siódemka– Janet Evanovich
ZADANIE I: Uzasadnij w komentarzu, kto lepszy Morelli czy Komandos.
LUB
ZADANIE II: Uzasadnij dlaczego chciałbyś przeczytać “Szczęśliwą siódemkę”.
WYMAGANIA: 
1. Wybrać i odpowiedzieć na jedno z zadań.
2. Zostawić w komentarzu także swój adres e-mail.
REGULAMIN:
1. Konkurs trwa od: 08.07.13 do  28.07.13 (23:59)
2. Konkurs dla osób zamieszkujących teren Polski.
3. W jury zasiada autorka bloga, która jako organizator nie czerpię żadnych korzyści majątkowych z konkursu
4. Nagroda zostaje wysłana na koszt organizatora i nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu
Opcjonalnie: Like na profilu Bazgrołów na FB oraz zamieszczenie u siebie bannera konkursowego 🙂
Z mojej strony na dzisiaj tyle. Aż się czuję zmęczona tym pisaniem… a jeszcze kilka recenzji czeka na dokończenie. Trzymajcie kciuki! 
I jeszcze raz dzięki, że jesteście! 🙂