inne

Sprawy rozwiązane

Zanim opowiem Wam coś o spiskach, które dane mi było poznać w ostatnim czasie, nawiązać muszę do tych, znanych mi z lat wcześniejszych.
Ci, którzy na Bazgrołach pojawiają się systematycznie mogą już je znać, dla osób nowych będzie to jednak krótkie i konkretne zestawienie umieszczone w jednym miejscu.
Intryga i namiętność- czyli książka, która już samym tytułem pasuje do tej akcji specjalnej. Bracia bliźniacy, rosyjski carat i jedna nieprzewidywalna dziewczyna. Bardziej romans niż powieść historyczna, ale z dość wartką akcją.
Rywalki i Elita- Reality Show, w którym wygraną jest królewskie ręka i korona. Chociaż postacie pozostawiają wiele do życzenia, sama akcja wciąga, niczym dobry Big Brother czy Żona dla milionera. Styl, dialogi i język raczej dla nastolatków, dlatego nie każdemu ta historia przypaść może do gustu, ale mi akurat przypadła :).
Józefina i Józefina i Napoleon- interesująco opowiedziana historia Józefiny, która wcale nie miała życia usłanego różami. Wiele tutaj emocji i wiele problemów. Mnie przekonał obraz walczącej o szczęście głównej bohaterki, która dzięki tej powieści stała się dla mnie kimś więcej niż tylko partnerką Małego kaprala.
Czarny brylant- niby romans historyczny, a jednak naszpikowany nagłymi zwrotami akcji pełnymi strzelanin, pościgów i wybuchów (link: 1:20 xD). Jest też element paranormalny!
Jak mówiłam: krótko i konkretnie.
Ale!
To nie koniec.
Żeby nie było, że tylko w tym poście odgrzewam kotlety, podzielę się z Wami trailerami do kilku moich ulubionych filmów kostiumowych z intrygami w tle.
Moim zdaniem najlepsza ekranizacja (w formie mini-serialu) oparta na książkach Aleksandra Dumas’a. Gerard Depardieu jest mistrzowski w swojej roli, a całośc nie przytłacza nas scenami walk i dynamicznymi ujęciami pościgów, lecz skupia się na tym, co w tej historii najważniejsze- intrydze. Świetny!
Dziewczyna przebiera się za chłopca i dzięki temu spełnia swoje marzenie oraz odkrywa czym jest miłość. Historia, która jest po prostu piękna i zarazem niesamowitcie emocjonująca. Według mnie pozycja obowiązkowa dla… tak naprawdę każdego. Cudowny film nieporównywalny z czymkolwiek innym. Po tym, gdy obejrzałam go po raz pierwszy, obejrzałam go jeszcze z 30 razy. I w sumie oglądam po dziś dzień…
Cóż tutaj mogę napisać. Jest Leo, są muszkieterowie i bracia, którzy niekoniecznie się lubią. Znów na podstawie Aleksandra Dumas’a. Świetny film. I Leo taki ładny.
Jak odzyskać majątek, który niesłusznie zabrano? Jak zyskać szacunek i uwagę najwyższych sfer? I najważniejsze: jak się nie dać zabić? Dziewczyna dotknięta przez los knuje niesamowitą intrygę. Może film nie jest arcydziełem, ale wciąga dzięki pomysłowości głównej bohaterki. Plus ma fajna obsadę.
Macie swoje ulubione filmy z tego gatunku?
Podrzucajcie w komentarzach!
Pojutrze pierwsza nowa recenzja z akcji Pałacowe intrygi!