inne

Polcon- zapowiedź

W tym tygodniu kolejny event, na którym planuję się pojawić. Tym razem jest to POLCON. Cytując organizatorów:

Polcon to znany w całym kraju cykliczny konwent miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Ciekawy program dotyczący filmów, literatury, komiksów, gier, mangi oraz anime, a także wielu innych elementów obecnej popkultury, każdego roku przyciąga tysiące fanów z całej Polski. Na pewno warto już na wstępie podkreślić, iż podczas imprezy wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Rok 2015 będzie szczególną datą dla tej imprezy. Jako, że pierwsza edycja Polconu odbyła się w 1985 r. podczas obecnej odsłony będziemy obchodzić trzydziestolecie tej wyjątkowej imprezy! 

Tradycją poprzednich edycji był fakt, iż to święto wyobraźni odbywało się, z roku na rok w innym mieście i organizowane było przez inną grupę fanów. Jednak tym razem, z okazji jubileuszowego charakteru Polconu, głównym organizatorem konwentu będzie stowarzyszenie klubów fantastyki z całej Polski. Dzięki wspólnym wysiłkowym zamierzamy sprawić, iż wszyscy odwiedzający Politechnikę w Poznaniu wyjdą z imprezy w pełni usatysfakcjonowani. Mamy nadzieję, iż 30. odsłona Polconu zakończy się sukcesem, co będzie godnym zwieńczeniem budowanej przez fandom bogatej historii fantastyki w naszym kraju. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z pozostałymi działami strony i zapraszamy na Polcon 2015!

Dla mnie również jest to wyjątkowa impreza, ponieważ po raz pierwszy zdecydowałam się poprowadzić inny punkt programu niż konkurs. Gorąco zapraszam, więc Was na 2 prelekcje, które poprowadzę samodzielnie, 1 którą przygotowałam wspólnie z pisarką Sylwią Błach (Choroby psychiczne w filmach) oraz… na warsztaty z profilowania kryminalnego 🙂
Będzie się działo!
Kto zamierza wpaść?