przemyślenia

7 powodów, dlaczego nie strzelam w Sylwestra

Temat na dzisiaj to coś bardzo aktualnego, mianowicie strzelanie w Sylwestra. Wyjaśniać czemu wzięłam go na tapetę chyba nie muszę. Czuję jednak potrzebę podzielenia się z Wami swoją postawą.

Powód #1

Kocham swoje zwierzaki

Od zawsze mam zwierzęta. Psy, koty, królik. To moi towarzysze i moja rodzina. Zależy mi na nich i na ich dobrze. Skoro są dla mnie ważne chcę dla nich jak najlepiej. Wiem, że wystrzały są dla nich dużym dyskomfortem, dlatego jestem w stanie zrezygnować nich na korzyść świadomości, że bliskie mi istoty również spędzą przyjemny wieczór.

Powód #2

Ale… po co?

Nie widzę celu. Okej fajerwerki może i są ładne. Może w jakiś sposób podkreślają radość spowodowaną nadejściem nowego roku, jednak… dalej są one dla mnie czynnością nie mającą zbyt wielkiego celu. Wypuszczę, zrobią hałas, zobaczę kolorki. Woo-hoo. Emocji brak.

Powód #3

Hajs się musi zgadzać

Cenie sobie swoje zarobki. Nie po to zapieprzam w kilku miejscach, żeby te ciężko zarobione grosze wydać na bzdurę, która poświeci i zniknie. Okej wiem, że można taką opinię odnieść do wielu zakupionych rzeczy, jednak u mnie łączy się to mocno z Powodem #2. Skoro nie widzę celu, nie będę wydawała na to pieniędzy.

Powód #4

Przyjemne leśne obrazki

Lubicie chodzić do lasu? Ja bardzo. I lubię mieć świadomość, że gdzieś tam siedzi sobie ta ruda wiewiórka na gałązce. Albo, że niespodziewanie z krzaków może mi wybiec urocze Bambi. A już w ogóle cudownym jest słuchanie śpiewu leśnych ptaków. Przyjemny obrazek prawda? To po co go psuć? Po co wprowadzać jeszcze więcej chaosu do życia i tak już stłamszonych i ograniczonych przez nas zwierzaków? Dajmy im trochę spokoju, który sami również lubimy posiadać.

Powód #5

Egoizm jest słaby

Staram się nie być egoistką. Myślenie o sobie i swoich planach, na zasadzie “O no bo życie mam jedno! Yolo! Nie będziesz mi mówił, jak mam żyć i muszę spróbować wszystkiego!” nie przemawia do mnie w momencie, gdy jest to taka pierdoła, jak fajerwerki. Really? Nawet raz w roku nie możemy zrezygnować z czegoś co podoba się akurat NAM, a robi sporo zamieszania w życiu innych istotek?

Powód #6

Ja mam głos!

My wiemy, że to szkodzi zwierzakom. Wiemy też, że one same nie mogą powiedzieć w tej sytuacji Veto. Nie mogą wybiec na drogę z transparentami, zrobić eventu na FB ani wykupić reklam w mediach. A postawmy się na chwilę w ich sytuacji: siedzimy sobie w domku, czytamy książkę, a tu nagle jak nie je.. uderzy i huknie za oknem! Zrywamy się lecimy do okna. A tutaj kolejne wybuchy wystrzały. JEZUSMARIA 3 WOJNA! Gdzie schrony? Gdzie zapasy? Co się dzieje? Dzwonimy pytamy, nikt nic nie wie. Jakieś rozbłyski na niebie i na horyzoncie. Wasze rodzeństwo pada na ziemię. Nie żyją. Umarli ze strachu.
Wczujcie się w to! Przez chwilę zamknijcie oczy i pomyślcie… Ja bym była roztrzęsiona. I właśnie dlatego, że to wiem i mam głos: piszę o tym. I podejmuję świadomą decyzję, że strzelać nie będę!

Powód #7

ACHTUNG! Niebezpieczeństwo!

Uwaga truizm: fajerwerki nie są bezpieczne. Zwłaszcza, gdy kupi je idiota. Założę się, że sporo z Was wzięło kiedykolwiek udział w sytuacji, gdy jakiś pajac źle odpalił petardę i zmieniła ona swój lot/wybuchła zbyt wcześnie. Albo te wszystkie kretyńskie korsarze, pchełki, bomby które dzieciaki biorą odpalają i rzucają pod nogi. Mi samej kiedyś rzucono petardę pod nogi. Na szczęście miałam glany, a mój ojciec mnie lekko odepchnął. But się osmalił, ja byłam ogłuszona, ale większych strat nie było. Nie polecam. Nie popieram.

Tatrzański Park Narodowy
Btw zwróciliście uwagę, jakie wyśmienite grafiki tworzą ludzie zaangażowani w ten temat?

Animalia
źródło
źródło